Start Uroda i Zdrowie Kawa zapobiega rakowi skóry!


 

Galeria fryzur modnych: włosy krótkie

Zastanawiasz się jak odświeżyć swój wizerunek? Jesteś...

 

Antidotum na syndrom Jet Lag

 

Błyszczący lakier do paznokci o zabawnej nazwie

Chyba każda młoda dziewczyna pragnie wyglądać atrakcyjn...

 

Śródziemnomorski aromat Versace Versense

Ekskluzywna marka Versace zaprezentowała w tym roku nową ...

Warning: Parameter 1 to plgContentPageTitle() expected to be a reference, value given in /libraries/joomla/event/dispatcher.php on line 136

Kawa zapobiega rakowi skóry!

AddThis Social Bookmark Button
Poranna filiżanka kawy zapobiega niektórym odmianom raka skóry. Ta zwykła czynność, którą wielu z nas wykonuje codziennie, jak się okazuje, może mieć dobroczynny wpływ wobec profilaktyki antynowotworowej.

Najnowsze badania, prowadzone w Stanach Zjednoczonych, rzucają nowy promień światła na problem walki z tą śmiertelnie groźną chorobą. Naukowcy dowiedli, iż regularne picie zarówno kawy, jak i herbaty, znacznie zmniejsza ryzyko zachorowania na raka skóry. Analizy naukowe dowiodły, że kofeina przyspiesza proces zwany apoptozą (inaczej określany jako genetycznie zaprogramowane samobójstwo), będący częścią przemian związanych z rozwojem organizmu, jego funkcjonowaniem i odnawianiem tkanek. Dzięki temu mechanizmowi usuwane są zużyte lub uszkodzone komórki.

Cenne eksperymenty dermatologiczne przeprowadzono w Cutaneous Biology Research Centre w Massachusetts, w 2007 roku, na blisko 93 tys. kobietach. W cyklu doświadczeń naukowych okazało się, że każda dodatkowa filiżanka kawy zmniejsza ryzyko zachorowalności na czerniaka do ponad pięciu procent.

Dziś mitem zdaje się więc twierdzenie, że picie kawy szkodzi. Wręcz przeciwnie, kofeina ma działanie prewencyjne wobec nowotworu skóry, a przy okazji działa także pobudzająco, o czym zapewniają współcześni badacze.

Komentarze (0)

Napisz Komentarz

smaller | bigger

busy
 


Podobne artykuly: